close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 listopada 2017

  W dn. 25 listopada 2017 r. Ambasada RP w Baku zorganizowała koncert chopinowski w wykonaniu prof. A. Przemyk–Bryły upamiętniający 99-tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileusz 25-lecia nawiązania polsko–azerbejdżańskich stosunków dyplomatycznych.

  Koncert na który złożyły się najpiękniejsze utwory F. Chopina odbył się w prestiżowej siedzibie Związku Kompozytorów Azerbejdżanu, a swoją obecnością stronę polską zaszczycili liczni przedstawiciele azerbejdżańskich władz, bakijskiej Polonii, członkowie korpusu dyplomatycznego i przedstawiciele środowisk związanych z nauką i kulturą. Ponad 70-minutowy koncert został nagrodzony stojącą owacją zgromadzonej publiczności, a jego wykonawczyni przyjmowała słowa uznania i zachwytu jeszcze długo po jego zakończeniu. Zaraz po koncercie miał miejsce cocktail wydany przez Ambasadora RP w Baku p. M. Całkę.

   

  W przeddzień koncertu, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, p. A. Przemyk – Bryła, przeprowadziła całodzienne warsztaty gry na fortepianie ze studentami Bakijskiej Akademii Muzycznej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i pedagogów.

  3
  DSC03416
  DSC03422
  DSC03429
  DSC03436

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: