close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 października 2018

  7 października 2018 r., w ramach II edycji Festiwalu „Doku Baku” Ambasada RP w Azerbejdżanie we współpracy z Instytutem im. Adama Mickiewicza zorganizowała projekcję polskiego filmu pt. „Królowa ciszy” w reżyserii Agnieszki Zwiefki.

  W prezentacji naszego filmu uczestniczył ambasador Marek Całka wraz z małżonką. Po projekcji wywiązała się ożywiona dyskusja z udziałem zgromadzonej azerbejdżańskiej młodzieży.

   

  Ponadto w ramach programu festiwalu „Doku Baku” producentka filmowa p. Dorota Roszkowska, która była także członkiem jury festiwalu,  poprowadziła warsztaty  dotyczące produkcji  filmowej oraz uczestniczyła w spotkaniu ze studentami Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki.

   

  Odbywający się po raz drugi festiwal filmów dokumentalnych „Doku Baku”  poświęcony ważnym problemom społecznym to jedna z ciekawszych,  autentycznych inicjatyw NGO w Baku. Zyskał już swoją widownię – od początku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ekspertów jak i lokalnej społeczności, szczególnie młodych ludzi.

   

  Udział naszych filmów dokumentalnych w bakijskim festiwalu to fragment szerszej współpracy rozwijanej przez Instytut im Adama Mickiewicza z zespołem „Doku Baku” za sprawą Placówki. W jej ramach np. niezależni azerbejdżańscy twórcy filmów dokumentalnych wzięli udział w krakowskim festiwalu filmów dokumentalnych.

  BakuDoku1
  BakuDoku2
  BakuDoku4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: