close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 10 lipca 2017

  Dn. 28.06 br. podczas międzynarodowego festiwalu muzyki korzennej „Jedwabny Szlak” w Szeki odbył się "Dzień Polski" zorganizowany przez Ambasadę RP w Baku we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Republiki Azerbejdżanu i władzami miasta Szeki. Była to siódma edycja festiwalu „Jedwabny Szlak” - największego festiwalu regionalnego w Azerbejdżanie.

  W ramach obchodów „Dnia Polski” Ambasada zorganizowała koncert polskiej artystki Anny Brody, zaprezentowała wystawę Polskiej Organizacji Turystycznej „Move your imaginantion”, a także przedstawiła polską ofertę turystyczną i edukacyjną w oparciu o materiały informacyjne MSZ, broszury POT oraz ulotki polskich państwowych uczelni wyższych.

   

  Po powitaniu przez Artystkę dla Pokoju UNESCO prof. Frangiz Ali – Zadeh festiwalowi goście wysłuchali kompozycji muzyki korzennej w wykonaniu p. Anny Brody. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, prominentni działacze regionalni na rzecz kultury i sztuki, a także turyści. 

   

  Występ artystki odbył się na dziedzińcu Pałacu Chanów Szekijskich (głównego obiektu zabytkowego w Szeki) i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, czego wyrazem było zaproszenie p. Anny Brody do występu w paśmie śniadaniowym lokalnej telewizji ARB.  Transmisja koncertu p. Anny Brody odbyła się dn. 05.07 br. o godz. 15.00  w ogólnokrajowej telewizji AzTv Kultura.

   

  Zachęcamy do zapoznania się z relacją medialną: 

   


  https://www.trend.az/azerbaijan/society/2771422.html
   

  20170628_182806
  20170628_200928
  20170629_111434

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: